Program

Masarykovo nádraží a jeho okolí čeká v nejbližších letech velká proměna. Mělo by se stát nejenom důležitým pražským dopravním uzlem s napojením na letiště, ale především místem setkávání, kterým nebudou lidé pouze procházet, ale kvalitně zde trávit svůj čas a setkávat se kvůli práci i zábavě. Stane se místem, které propojí pro pěší přilehlé městské části od Florence po Žižkov. Místem, které navazuje na svou minulost a zároveň přináší novou dynamiku a možnosti využití. Cílem stránek Masaryčka spojuje je přinášet bližší informace a aktuality k přípravě návrhu rekonstrukce Masaryčky a přilehlého okolí, prezentovat pozvánky na akce a informace, jak je možné se zapojit do veřejné konzultace návrhu.

Urbanisticko-architektonická soutěž na náměstí u Masarykova nádraží je spuštěna!

30.11.2020

Dnešním dnem je otevřena architektonicko-urbanistická soutěž na podobu náměstí u Masarykova nádraží. Přihlásit se mohou studia, ateliéry, týmy i jednotlivci. 

Podle zadání soutěže se tu objeví stromy, odpočinkové zóny a vodní prvek, nový bude městský mobiliář, ale také podoba dvou současných vstupů do metra. Navrhovaný prostor by měl vhodně doplňovat stávající budovy i plánovanou výstavbu projektu Masaryčka.

Podrobnosti o soutěži najdete na:
www.soutez-masarycka.cz.zpět na seznam