Program

Masarykovo nádraží a jeho okolí čeká v nejbližších letech velká proměna. Mělo by se stát nejenom důležitým pražským dopravním uzlem s napojením na letiště, ale především místem setkávání, kterým nebudou lidé pouze procházet, ale kvalitně zde trávit svůj čas a setkávat se kvůli práci i zábavě. Stane se místem, které propojí pro pěší přilehlé městské části od Florence po Žižkov. Místem, které navazuje na svou minulost a zároveň přináší novou dynamiku a možnosti využití. Cílem stránek Masaryčka spojuje je přinášet bližší informace a aktuality k přípravě návrhu rekonstrukce Masaryčky a přilehlého okolí, prezentovat pozvánky na akce a informace, jak je možné se zapojit do veřejné konzultace návrhu.

Soutěž na nové náměstí u Masarykova nádraží - aktualizace

30.04.2021

Urbanisticko-architektonická soutěž na nové náměstí u Masarykova nádraží již zná svého vítěze - Studio Perspektiv!

Soutěž byla dvoukolová a trvala čtyři měsíce. Z prvního anonymního kola vzešlo sedm kvalitních návrhů z dílen českých a slovenských ateliérů a studií. Do druhého kola postoupili jen dva nejlepší - Prodelta Studio a Studio Perspektiv.

Nezávislá devítičlenná porota nakonec jednohlasně rozhodla pro architektonický návrh od studia Perspektiv, ten přesvědčil hlavně tím, jak měl náměstí vymyšlené nejenom se zelení, ale i bez ní.

Celý vítězný koncept vhodně doplní jak stávající, tak plánovanou výstavbu v okolí Masaryčky a zároveň počítá s tím, že se tento neutěšený kus města stane vyhledávaným pobytovým místem, které nejenom umožní vstup na nádraží, do budoucích budov Zahy Hadid a metra, ale vytvoří i příjemné místo ve kterém nebudou chybět zóny pro odpočinek, vodní prvky či vzrostlé stromy. Nový předprostor Masaryková nádraží se tak už za dva roky stane novou vstupní branou do Staré Prahy.zpět na seznam