Program

Masarykovo nádraží a jeho okolí čeká v nejbližších letech velká proměna. Mělo by se stát nejenom důležitým pražským dopravním uzlem s napojením na letiště, ale především místem setkávání, kterým nebudou lidé pouze procházet, ale kvalitně zde trávit svůj čas a setkávat se kvůli práci i zábavě. Stane se místem, které propojí pro pěší přilehlé městské části od Florence po Žižkov. Místem, které navazuje na svou minulost a zároveň přináší novou dynamiku a možnosti využití. Cílem stránek Masaryčka spojuje je přinášet bližší informace a aktuality k přípravě návrhu rekonstrukce Masaryčky a přilehlého okolí, prezentovat pozvánky na akce a informace, jak je možné se zapojit do veřejné konzultace návrhu.

Budovy České pošty

26.07.2022

K projektu Masaryčka spojuje se nám podařilo připojit další část mozaiky – budovy České pošty v Hybernské ulici. Okolí Masarykova nádraží tak získá ucelenou novou podobu.

Historickou budovu, podobně jako nádraží, citlivě zrekonstruujeme. Druhou část, obsahující tzv. boletické panely s ekologickou zátěží, zbouráme. Na jejím místě vyrostou komerční prostory, které plynule navážou na budoucí hotel v sousedství.zpět na seznam