Program

Masarykovo nádraží a jeho okolí čeká v nejbližších letech velká proměna. Mělo by se stát nejenom důležitým pražským dopravním uzlem s napojením na letiště, ale především místem setkávání, kterým nebudou lidé pouze procházet, ale kvalitně zde trávit svůj čas a setkávat se kvůli práci i zábavě. Stane se místem, které propojí pro pěší přilehlé městské části od Florence po Žižkov. Místem, které navazuje na svou minulost a zároveň přináší novou dynamiku a možnosti využití. Cílem stránek Masaryčka spojuje je přinášet bližší informace a aktuality k přípravě návrhu rekonstrukce Masaryčky a přilehlého okolí, prezentovat pozvánky na akce a informace, jak je možné se zapojit do veřejné konzultace návrhu.

Archeologický průzkum skončil

08.02.2022

Koncem roku ukončili archeologové svoji práci na pozemku vedle Masarykova nádraží a s dalším výzkumem pokračují již v laboratořích.

Podél Hybernské ulice jsme tak již mohli zahájit stavbu budoucího hotelu. Aktuálně provádíme pilotáž, na ni naváží v březnu podkladní betony, základová deska a konstrukce monolitu. Předpokládáme, že hrubá stavba by měla být hotová koncem letošního roku.zpět na seznam