Program

Masarykovo nádraží a jeho okolí čeká v nejbližších letech velká proměna. Mělo by se stát nejenom důležitým pražským dopravním uzlem s napojením na letiště, ale především místem setkávání, kterým nebudou lidé pouze procházet, ale kvalitně zde trávit svůj čas a setkávat se kvůli práci i zábavě. Stane se místem, které propojí pro pěší přilehlé městské části od Florence po Žižkov. Místem, které navazuje na svou minulost a zároveň přináší novou dynamiku a možnosti využití. Cílem stránek Masaryčka spojuje je přinášet bližší informace a aktuality k přípravě návrhu rekonstrukce Masaryčky a přilehlého okolí, prezentovat pozvánky na akce a informace, jak je možné se zapojit do veřejné konzultace návrhu.

Co připravujeme v roce 2022

10.01.2022
  • V únoru dosáhneme nejvyššího vrcholu hrubé stavby Masaryčky. V mezičase pracujeme uvnitř na rozvodech vzduchotechniky a dalších zařízeních. U dodavatele fasády zase naplno probíhá výroba fasády.
  • Na jaře se těšíme na začátek rekonstrukce ulice Na Florenci a náměstí na křižovatce Havlíčkovy ulice, V Celnici a Na Florenci. Výsledné podoby by měly dosáhnout v červnu 2023.
  • Na opačné straně Masarykova nádraží, u Hybernské ulice, nás čeká stavba hotelu podle návrhu architektů Schindler Seko Architekti, která je naplánovaná na dva roky. Provozovatelem hotelu bude Motel One. Od nového roku se již připravuje plocha pro založení stavby a pilotáž, na niž od března 2022 plynule naváže nosná konstrukce.
  • Bude pokračovat i rekonstrukce historických budov Masarykova nádraží a otevírání nových obchodů. První z nich proběhne již v prvním čtvrtletí (obnovené provozy Relay), těšit se můžeme i na nové Knihy Dobrovský v druhé polovině roku, které se na Masarykovo nádraží vrací po 30 letech.


zpět na seznam